FC v Tatrách: Výborná účasť, spolu 13 krajín

04.09.2009 18:54

Návštevníci Štrbského Plesa sa na budúci víkend môžu tešiť na výborné preteky v skokoch na lyžiach s vynikajúcou medzinárodnou účasťou na mostíku HS-100. Organizátori pretekov mali spočiatku obavy zo slabšej účasti na tomto podujatí, pretože medzinárodná lyžiarska federácia FIS schválila na rovnaký termín 11.-13. septembra ešte ďalšie dve skokanské súťaže, a to Pohár alpských krajín vo švajčiarskom stredisku Einsiedeln a Kontinentálny pohár v skokoch v poľskom stredisku Wisla, kde minulý rok otvorili nový veľký skokanský mostík.

Už dnešný stav prihlášok však predčil všetky očakávania tatranských organizátorov, pretože do skokanského areálu na Štrbskom Plese plánuje pricestovať takmer 70 skokanov a z 13 krajín celého sveta a to konkrétne z Turecka, Kanady, Kazachstanu, Českej republiky, Nemecka, Maďarska, Holandska, Poľska, Rumunska, Ruska, Slovinska, Ukrajiny a samozrejme domáceho Slovenska. Naj početnejšou výpravou budú susedia z Poľska so 14 členným družstvom, za nimi nasledujú družstvá z Nemecka a Ruska, ktoré pricestujú s 10-člennými družstvami. Slovensko bude reprezentovať 8 skokanov na čele s našim najlepším pretekárom Tomášom Zmorayom.

Na Štrbské Pleso zavítajú predovšetkým mladí pretekári, ktorých cieľom je nielen bodovať vo FIS Cupe, čo by im umožnilo súťažiť aj v pretekoch vyššieho rangu, teda v Kontinentálnom pohári, ale pripraviť sa aj na vrchol sezóny v ich vekovej kategórii, a to na Majstrovstvá sveta juniorov FIS v klasických lyžiarskych disciplínach, ktoré sa uskutočnia v nemeckom Hinterzartene v termíne 24.-31. januára 2010. 

Peter Chudý, podpredseda organizačného výboru

 

Späť

Diskusia

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Vyhľadávanie

© 2009 Všetky práva vyhradené. Admin: Peter Novota, Richard Filipko, rixphili@gmail.com