FIS Cup na Štrbskom Plese bude v septembri a decembri

04.05.2009 22:39

Z mostíka HS-100 na Štrbskom Plese konečne zmizol sneh, onedlho sa bude dať odzimovať, začnú sa práce na čistení areálu a pestovaní trávy.

Areál je zatiaľ šedivý, trávu na dojazde treba prevzdušniť, presiať, polievať a kosiť. Skákať sa na Štrbskom Plese bude dať pravdepodobne najskôr v júni.

Medzinárodná lyžiarska federácia FIS naplánovala pre Štrbské Pleso letné preteky FIS Cup na 12. a 13. septembra. Séria pretekov FIS Cup sa začína 7. až 8. augusta vo Val di Fiemme (ITA), pokračuje pretekmi v Oberwiesenthale (GER), Štrbskom Plese, Falune (SWE) a skončí sa 10.-11. októbra v Einsiedelne (SUI).

"Septembrový termín je dobrý, pretože vtedy je v Tatrách najstabilnejšie počasie a Tatry bývajú najkrajšie. V poriadku je to aj z hľadiska možnej účasti pretekárov," hovorí podpredseda Skokanského úseku Slovenskej lyžiarskej asociácie Ján Jelenský. Na vlaňajší letný FIS Cup prišlo na Štrbské Pleso 78 pretekárov z rekordných 13 krajín a boli to mimoriadne zaujímavé preteky. Jedenásť skokanov prekonalo dovtedajší rekord mostíka.

Zimný termín FIS Cupu na Štrbskom Plese pripadol opäť na predvianočný víkend 19. - 20. decembra. Podobný termín bol vlani. Kalendár bude Medzinárodná lyžiarska federácia oficiálne schvaľovať 21. mája v chorvátskom meste Dubrovnik.

Späť

Vyhľadávanie

© 2009 Všetky práva vyhradené. Admin: Peter Novota, Richard Filipko, rixphili@gmail.com