FIS Cup sa blíži, prví sa prihlásili Turci

03.09.2009 17:36

Prvým družstvom, ktoré poslalo oficiálnu prihlášku na nadchádzajúci XXIII ročník  Pohára Vysokých Tatier v skokoch na lyžiach na mostíku HS 100 s umelou hmotou, ktorého súčasťou sú tohto roku dvoje pretekov, zaradených do seirálu FIS – Cupu v sezóne 2009-2010 je trojčlenné skokanské družstvo z Turecka (plagát na FIS Cup si pozrite tu).

Tureckí skokani patria v tomto druhu zimného športu k „exotickým krajinám“. Ich premiérové vystúpenie v Tatrách bolo nedávno počas februárových Majstrovstiev sveta juniorov FIS. V našom športovom areáli na Štrbskom Plese sa im však zapáčilo a tak sa na preteky u nás prihlásili opäť. Snažia sa vytvoriť družstvo, ktoré by ich mohlo úspešne reprezentovať na Svetovej zimnej univerziáde, ktorá sa uskutoční práve v tureckom stredisku Erzerum v roku 2011.

Samotné preteky sa v športovom areáli na Štrbskm pPlee uskutočnia v druhom septembrovom víkende. V sobotu 12.9.2009 je o 14:00 hod. na programe skúšobné kolo. Preteky začínajú o 15:00 hodine a skladajú sa z dvoch súťažných kôl, pričom do druhého – finálového postupuje len 30 najlepších skokanov, ktorí v ňom budú skákať pre vyššiu atraktivitu divákov v opačnom poradí. Ten najlepší po prvom kole bude skákať ako posledný v poradí. V nedeľu 13.9.2009 je rovnaký program už v dopoludňajších hodinách, skúšobné kolo začína o 10:00 hodine a dve skúšobné kolá o 11:00 hodine.

Po položení novej umelej hmoty na skokanský mostík HS 100 na Štrbskom Plese v roku 2002 sa športové súťaže výrazne zatraktívnili. Narástol aj záujem zahraničných družstiev v tréningové výcvikové táboty. Škoda, že samotný Športový areál FIS nefungoval v rokoch 2003 – 2008 pre známe problémy okolo exekúcie majetku SZTK. Súčasný mostík, ktorý bol vybudovaný k Majstrovstvám sveta v roku 1970 prešiel v rokoch 1987-1988 rekonštrukciou a modernizáciou a má teraz platnú homologizáciu FIS na usporiadávanie medzinárodných skokanských pretekov do 31.12.2013. Držiteľom rekordného skoku na tomto mostíku je mladý ruský skokan Roman Sergejevič Trofimov z minuloročného augusta, ktorý v druhom finálovom kole skočil krásnych 101,5 m.

Peter Chudý

Späť

Diskusia

Dátum
Vložil
Titulok

?

Ja som asi negramotna. Prihlasky sa mali posielat do 31 augusta a dnes (3 septembra) su prihlaseni len Turci?

Dátum
Vložil
Titulok

Re:?

:o), nie si negramotná, je to v poriadku. To, že je dnes 3. septembra neznamená, že sú prihlásení iba Turci. V článku je informácia, že sa prihlásili ako prví. Oni sa mohli prihlásiť aj 10. augusta, alebo 20. augusta, alebo 30. augusta... a podobne.

Dátum
Vložil
Titulok

Re:Re:?

No to si ma potesil/a ... Uz som si myslela ze budu len Slovaci, Turci a ti 4 Poliaci o ktorych viem .. Emotky radsej nedavam lebo si pamatam aku sarapatu robili na prvej stranke.
A mohli by ste nieco blizsie napisat o tom kdo sa prihlasil a kolko Poliakov mieni "Vazeny" PZN poslat?

Záznamy: 1 - 3 zo 3

Vyhľadávanie

© 2009 Všetky práva vyhradené. Admin: Peter Novota, Richard Filipko, rixphili@gmail.com