Na domácom FIS Cupe Zmoray druhý

12.09.2009 19:02

Solídne výkony slovenských skokanov a víťazstvo Nemca, to boli sobotňajšie preteky FIS Cup na Štrbskom Plese. Jeden z favoritov pretekov Tomáš Zmoray z ŠK Kartík Banská Bystrica potvrdil svoju úlohu a skončil na druhom mieste. Nestačil len na nemeckého pretekára Joerga Ritzerfelda.
Ťažké preteky výborne zvládli Nemci, ktorí poslali do Tatier silný mančaft. V prvej desiatke boli piati nemeckí skokani. Zo Slovákov sa do bodovanej tridsiatky dostali okrem Tomáša Zmoraya aj jeho oddielový kolegovia Matúš Mistrík (20. miesto) a Mojmír Nosáľ (23. miesto), hneď za ním skončil Vladimír Roško z KPSL Banská Bystrica, ktorý si tým opäť vo svojich 35-rokoch vybojoval možnosť dva roky štartovať v Kontinentálnom pohári. Smolu mal Denis Šindler, ktorý sa výborne ukazoval v tréningu. Prvý súťažný skok pokazil a skončil na 32. mieste.
Prekvapením je umiestnenie Mojmíra Nosáľa, ktorý takmer netrénuje a v sobotu bol navyše chorý. V prvom kole mal veľké šťastie na výborné poveternostné podmienky a v druhom mu skok vyšiel.
Patrik Lichý skončil na 42.mieste, Róbert Kartík na 46. mieste a Tomáš Karoly na 59. mieste.
Preteky sa skákali v prvom kole za mierneho protivetra, posledných dvadsať skokanov však išlo za bezvetria. V druhom kole začalo pršať, ale na výkonoch to skokanom neubralo. Výsledky nájdete tu.

Späť

Diskusia

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Vyhľadávanie

© 2009 Všetky práva vyhradené. Admin: Peter Novota, Richard Filipko, rixphili@gmail.com